Понедељак, 14.11.2016

Пораз који не боли:Омладинци поражени од Шведске 2:3(1:1), чекају се нови ривали на путу до ЕП у Грузији

СТРЕЛЦИ: 1:0 Бирманчевић 28.1:1 Дегерлунд 42,2:1 Влаховић 55, 2:2 Карлсон 82, 2:3 Линдберг 90+1.Стадион: СЦ ФСС у Старој Пазови. Гледалаца: око 200. Судија: Кристо Тохвер (Естонија). Помоћници: С.Класен(Естонија), П.Ронинсон (Северна Ирска).Жути картони: Гојков, Бирманчевић (Србија), Шабовић, Сванберг (Шведска). Црвени картон: Бирманчевић 53, Гојков 90+4 (Србија).
СРБИЈА:Илић, Петровић (од 66. Нишић), Динга, Бошњак, Машовић, Николић (од 83. Златановић), Гојков, Бирманчевић, Ђурић, Влаховић (од 58. Благојевић), Петров.
ШВЕДСКА:Јохансон, Јелов (од 80. Бејмо), Андерсон, Дегерлунд,Краљ (од 80. Гјокерс), Бенгстон (од 61. Шабовић),Свенберг, Јајић, Ингелсон, Карлсон, Линдберг.

Омладинска репрезентација Србије коју предводи селектор Милан Косановић успешно је окончала први круг квалификација за Европско првенство које се одржава у Грузији 2017. године.
После две победе против Молдавије и Малте, „орлићи“ су били на прагу успеха и против веома добре репрезентације Шведске, али због наивног искључења Бирманчевића у 53. минуту, забележен је пораз у мечу који није имао велики такмичарски значај, јер су обе селекције већ биле обезбедиле пласман у елит рунду квалификација.

Добру игру у првом полувремену Србија је успела да валоризује у 28. минуту после асистенције Влаховића и реализације Бирманчевића. Швеђани су, ипак, у смирај првог дела игре стигли до изједначења.Наставак је донео поново много узбуђења, а због два наивно добијена жута картона, односно аутоматски црвеног, Бирманчевић је морао пре времена у свлачионицу. И поред тога што смо остали у пољу са играчем мање, само два минута касније Влаховић је постигао гол и донео вођство које су „орлићи“ успели да чувају до 83. минута. Онда је прво Карлсон донео изједначење, а затим и Линдберг у надокнади времена победу својој репрезентацији.