Субота, 07.09.2013

Омладинци у борби за 3. место на Меморијалу "Стеван Ћеле Вилотић"

"Орлићи" победили Украјину (2:0), за пласман у финале била потребна победа од три гола разлике

Врбас. СТАДИОН: Крај Шлајза. ГЛЕДАЛАЦА: 1.500. СУДИЈА: Анђелко Лабус.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Живковић 30, 2:0 Гаћиновић 33. минут.

ЦРВЕНИ КАРТОН: Милинковић - Савић (Србија) у 46. минуту.

СРБИЈА: Остојић, Вицо, Бабић, Цветковић, Милошевић (од 70. Антонов), Милинковић-Савић, Максимовић, Пантић (од 70. Јовановић), Живковић (од 70. Симић), Гаћиновић (од 54. Мандић), Шкрбић (од 57. Спремо).

УКРАЈИНА: Сарнавски, Кахараба, Бурда, Полехенко, Ткачук, Танковски, Луканов, Коваленко (од 58. Е. Собол), Јаремчук, Самевски (од 58. Татарков), Калинин (од 46. Радченко).

celeОмладинска репрезентација Србије (играчи испод 19 година) победила је селекцију Украјине са 2:0 (2:0), али је, ипак, заузела друго место у групи и у понедељак (9. септембра) ће се борити за 3. Место на јубиларном 20. Меморијалном турниру „Стеван Ћеле Вилотић". Изабраници селектора Вељка Пауновића нису имали среће да остваре потребну победу од три гола разлике, заузму прво место и боре се за трофеј. У изванредном амбијенту, ношени подршком око 1.500 навијача у Врбасу, „орлићи" су кренули силовито баш као у првом мечу против Белгије, створили пет-шест идеалних прилика и постигли два ефектна гола. Прво је Андрија Живковић постигао еврогол, а онда је за само три минута прецизан био и нападач Војводине Мијат Гаћиновић. У другом полувремену, већ у 46. минуту судија је показао Сергеју Милинковићу - Савићу други жути, односно црвени картон, што је знатно отежало посао нашим репрезентативцима. Борили су се колико су могли са играчем мање, али су тек у последњих пет минута меча створили још три изгледне шансе. Вељко Симић два пута и Станиша Мандић, ипак нису били прецизни и изостао је толико жељени резултат. Ривал репрезентације Србије у борби за треће место биће селекција Израела, за пето место бориће се репрезентације Француске и Украјине, а о победнику 20. Меморијалног турнира "Стеван Ћеле Вилотић" одлучиће дуел Белгија - Мађарска.