Nedelja, 07.06.2015

Ubedljiva pobeda: Srbija - Azerbejdžan 4:1 (1:1)

U prijateljskoj međunarodnoj utakmici u Austriji Srbija je ubedljivo pobedila Azerbejdžan

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je danas u austrijskom gradiću Sankt Peltenu, u prijateljskoj međunornodnoj utakmici, selekciju Azerbejdžana sa 4:1 (1:1). Strelci su bili: Ivanović u 10. i 63, Ljajić u 55. i Lazar Marković u 89. minutu za Srbiju, a Nazarov u 39. minutu za Azerbejdžan.

Na stadionu NV Arenena, po veoma toplom vremenu, pred oko 3.000 gledalaca, sudio je Harold Lehner iz Austrije.

Narednu utakmicu Srbija igra 13. juna u Kopenhagenu protiv Danske. Biće to meč u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.

Srbija: Brkić - Ivanović (od 77. min Tomović), Maksimović, Nastasić, Kolarov - Milivojević (od 82. min Fejsa), Nem. Matić (od 60. min Rad. Petrović) - Zor. Tošić, Ljajić (od 56. min F. Đuričić), F. Kostić (od 55. min Laz. Marković) - Al. Mitrović (od 73. min Škuletić). Selektor: Radovan Ćurčić, kapiten: Branislav Ivanović

Azerbejdžan: Agajev, Mirabekov, Sadigov (od 46. min Gusejnov), Dasdemirov, Abisov, Husejnov (od 77. min Karajev), Nazarov (od 46. min Dinijev), Gulijev, Gurbanov (od 60. min Abdulajev), Ismajlov (od 60. min Mamadov), Kurbanov (od 46. Nadirov) Selektor: Robert Prosinečki

Uoči važne utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo protiv Danske, Srbija je po toplom i čak neprijatnom vremenu za igru, pružila zapaženu partiju. U oba poluvremena igrači Radovana Ćurčića su nadigrali protivnika, stvorili mnogo prilika i odlično igrali na čitavom delu terena.

Selektor Srbije je protiv Azerbejdžana, koga je na klupi predvodio bivši igrač i trener Crvene zvezde Robert Prosinečki, malo "promešao karte", jer je nekim igračima pružio priliku, jerdo sada nisu bili u prvom planu.

Na golu je stajao Željko Brkić, dok je standarni prvi golmanVladimir Stojković ceo meč sedeo na klupi za rezerve.

U zadnjoj liniji odbrane igrali su kapiten Ivanović, strelac dva gola, Maksimović, Nastasić i Kolarov. Dva zadnja vezna bili su Luka Milivojević i Nemanja Matić, dok je na poziciji centralnog veznog nastupio Adem Ljajić. Po bokovima su dejstovali, Zoran Tošić na desnom krilu i Filip Kostić na levoj strani. Istureni napadač bio je Aleksandar Mitrović.

Takav raspored dao je našim igračima ogromnu prednost na sredini terena. Fudbaleri Azerbejdžana pokazali su veliku želju da se ozbiljnije suprostave našim momcima, ali u tome najčešće nisu imali uspeha.

Igra naše reprezentacija pred gostovanje u Danskoj predstavlja veliko ohrabrenje. Do meča sa Danskom ostalo je još nedelju dana, kojuće selektor Ćurčić iskoristiti za još bolje uigravanje pred možda odlučujući meč u kvalifikacijama za takmičenje u Francuskoj narednog leta.