Субота, 30.09.2017

Омладинци крећу ка европским висинама, Милош Велебит одабрао играче за први круг квалификација у Републици Ирској

Једна од генерација која много обећава у српском фудбалу, играчи рођени 1999. године, почиње свој пут ка европским висинама, а прва станица биће Република Ирска где се од 4. до 10. октобра одржава први круг квалификација за пласман на Европско првенство које се идуће године игра у Финској. Селектор Милош Велебит одабрао је играче за мечеве са Кипром, Азербејџаном и домаћином Републиком Ирском.Ради се о најталентованијим омладинцима који су прошли филтер многих провера, а недавне добре партије и тријумф на традиционалном турниру “Стеван Ћеле Вилотић” обећавају и добре вести из Ирске.


Голмани:
1. Александар ПОПОВИЋ ПАРТИЗАН 27.09.1999.
2. Владан ЂЕКИЋ ИНТЕР 10.08.1999.
Одбрана:
3. Јован ВЛАЛУКИН ПАРТИЗАН 21.05.1999.
4. Стефан ВЕЛИЧКОВИЋ ЧУКАРИЧКИ 17.01.1999.
5. Страхиња БОШЊАК ПАРТИЗАН 18.02.1999.
6. Ранко ВЕСЕЛИНОВИЋ ВОЈВОДИНА 24.03.1999.
7. Лазар КОЈИЋ БРОДАРАЦ 11.12.1999.
8. Алекса ТЕРЗИЋ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 17.08.1999.
9. Димитрије КАМЕНОВИЋ ЧУКАРИЧКИ 16.07.2000.
Средина терена:
10. Лука ИЛИЋ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 02.07.1999.
11. Вељко НИКОЛИЋ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 29.08.1999.
12. Југ СТАНОЈЕВ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 29.07.1999.
13. Страхиња ЈОВАНОВИЋ ТЕЛЕОПТИК 01.06.1999.
14. Његош ПЕТРОВИЋ РАД 18.07.1999.
15. Мелетиос МИШКОВИЋ ПАОК 27.07.1999.
16. Игор МАКСИМОВИЋ ВОЖДОВАЦ 31.07.1999.
Напад:
17. Ђорђе ЈОВАНОВИЋ ПАРТИЗАН 15.02.1999.
18. Дејан ЈОВЕЉИЋ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 07.08.1999.
19. Лазар НИКОЛИЋ ПАРТИЗАН 01.08.1999.
20. Кристијан ЖИВКОВИЋ ВОЈВОДИНА 21.02.1999.

СТРУЧНИ ШТАБ:

1. МИЛОШ ВЕЛЕБИТ - СЕЛЕКТОР
2. ИЛИЈА ПЕТКОВИЋ - ШЕФ ДЕЛЕГАЦИЈЕ
3. ДУШАН ГЕЛИЋ - ТИМ МЕНАЏЕР
4. ГОРАН ЉУБИНКОВИЋ - ТРЕНЕР
5. СРЂАН СТОЈЧЕВСКИ - ТРЕНЕР
6. ВЛАДИМИР МРДАКОВИЋ - ТРЕНЕР СПЕЦ. ЗА ФИЗИЧКУ ПРИПРЕМУ
7. ДРАГАН БАЈИЋ - ТРЕНЕР ГОЛМАНА
8. ЈАДРАНКА МАНДИЋ - ЛЕКАР
9. ПРЕДРАГ ЈОВАНОВИЋ - ФИЗИОТЕРАПЕУТ
10. ЂОРЂЕ ОТОВИЋ - ЕКОНОМ

Распоред утакмица:

Србија-Кипар 4.10.2017. (19:00 лок.)
Србија-Азербејџан 7.10.2017. (15:00 лок.)
Србија-Република Ирска 10.10.2017. (13:00 лок.)
Пласман у други круг квалификација обезбедиће две најбоље пласиране селекције.

 

 

 

 

Архива