Petak, 09.09.2016

Zavrsnica FPL u Svilajncu

U nedelju 4.septembra organizacijom završnog turnira u Svilajncu stavljena ja tačka na 11.sezonu najmasovnijeg dečijeg fudbalskog takmičenja na otvorenim terenima u Srbiji - Fair Play Ligu. Na turniru, koji je održan u saradnji Srpskog saveza za fer plej i etiku u sportu - nosioca programa Fair Play lige i regionalnog fudbalskog saveza, učestvovalo 42 najuspešnije ekipe iz svih regiona Srbije. U najstarijoj kategoriji do 12 godina (fudbaleri rođeni 2004.godine i mlađi), bilo je dosta uzbuđenja, na kraju su nade Čukaričkog posle dva startna poraza u grupi i dosta sreće u baraž utakmici, dobili priliku da igraju za titulu koju nisu propustili i osvojili naslov prvaka Srbije. Drugo mesto zauzela je ekipa Plane, dok je bronzanu medalju osvojio tim Duel iz Kruševca, epitet fer plej tima poneo je Viola iz Ćuprije. U godinu dana mlađoj kategoriji (2005.godište), dominirala je ekipa Filip Filipović iz Niša, koja je, posle četiri pobede i jednog nerešenog susreta, zabeležila ubedljivu pobedu u finalnom susretu protiv Olimpika iz Beograda sa 4:0 i sasvim zasluženo osvojila titulu šampiona Fair Play Lige Srbije. Treće mesto pripalo je timu Čukaričkog, dok su za fer plej tim proglašeni Orlići iz Aleksandrovca. U kategoriji do 10 godina, blistali su članovi Apolona iz Kraljeva, pobedivši u finalnom susretu beogradski Dušanovac sa 5:0. U utakmici za treće mesto OFK Požega je minimalnim rezultatom savladala vršnjake iz Gornjeg Milanovca članove Metalca, koji su se zadovoljili utešnom nagradom za fer plej. U najmlađoj kategoriji nije se desilo iznenađenje, fudbaleri FK Obrenovac 1905 po drugi put su osvojili titulu šampiona Srbije i to zabeleživši četiri pobede i nerešen susret. Drugo mesto pripalo je timu OFK Požege, dok su u borbi za treću poziciju posle izvođenja penala mališani Olimpika savladali Duel iz Kruševca, kome je dodeljen trofej za fer plej. U predivnom ambijentu u kome je dominirao fer plej i lepota fudbalske igre, mnogobrojni posetioci imali su priliku da uživaju u igri budućih nada srpskog fudbala.  U okviru 11.sezone Fair Play Lige učestvovalo je više od 6000 fudbalera iz više stotina klubova i škola fudbala širom Srbije. 12.sezona najmasovnijeg dečijeg takmičenja na otvorenim terenima, počinje već 10/11.septembra, kada su na programu utakmice 1.kola. Program je podržan od strane Fudbalskog saveza Srbije i nalazi se u kalendaru aktivnosti sektora za bazični fudbal.